Cinsel İsteksizliğin Tek Bir Sebebi Yoktur

viga2

Evet başlıkta da belirttiğimiz gibi cinsel isteksizliğin tek bir sebebi bulunmaz. Özellikle kadınlarda bu sorun çok daha fazla çeşitlenir. Mesela erkeklerde bir kaç çeşidi vardır. Kadın ilgisini çekmiyordur, yaptığı pozisyonlar hoşuna gitmiyordur, ilgili bazı sorunları vardır. Ancak kadınlarda çok daha farklıdır.

Örneğin;

kadınlar bilindiği gibi menopoz döneminde aktivite hazırlığında değildir, çok huysuzlanır, genellikle sinirlidir, hiçbir şeyi istemez. Sadece bir madde bile tonlarca soruna yol açabiliyorken diğerlerini de sıralarsak sayfalara sığdıramayız. Erkekler için geçerli olan maddelerin tümü ve de daha da fazlası kadınlar için de geçerlidir.

Genellikle erkekler her zaman aktivitelere hazırdır ve isteklidir. Ancak kadınlarda öyle değildir, belirli bir süre beklemek gerekir. Bu süre zarfında erkek ne kadar akıllı ise kadını o kadar hızlı teşvik edecektir. Bu yüzden kadının sadece isteksizlik yaşaması erkeğin canını sıkmasına yetmemelidir. Erkekler de isteklerini dile getirmeli ve kadınlar ile daha farklı yollardan iletişimler kurarak onu herhangi bir aktiviteye her zaman açık tutmalıdır..

Leave a Reply


*