Eczanede Satılan Geciktirici Hap

Eczanelerde satılan geciktirici haplar birer ilaçtır. İçerisinde kimyasal, bitkisel, hormonal maddeler bulunabilir. Genellikle çoğu erken boşalma tedavisinde kullanılır. Örneğin Priligy (Dapoksetin) erken boşalma tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Erken boşalma tedavisinde kullanılmak üzere lisanslanmış tek ilaç Priligy (Dapoksetin)’dir.

Fakat internet sitelerinde satılan ürünler birer ilaç değildir. Dikkatinizi çektiyse “ürünler” dedik. Örneğin viga 50000 geciktirici bir üründür, ilaç değildir. Çünkü ilaçlar 4 aşamadan geçer ve sonuç alınırsa ilaç adını alır. İnternet siteleri üzerinde satılan bu ürünler ilaç değil tam tersine bitkisel gıda takviyesidir. Bu gıda takviyeleri kullanıldıklarında kısa süreli etkiler göstermek üzere geçici etki barındırır.

Ancak eczanedeki haplar, ilaçlar reçete ile satılır. İnternet sitelerinde satılan ürünler ise tam tersine reçete vs. gerektirmeden satılabilir. Her ne kadar sağlık konusunda herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da doktorlardan çekinen hastalar açısından ilk sırada yer alan tedavi yöntemlerinden biridir.

Bu nedenle bu ürünler Türkiye’de çok satılır. Çünkü bir çok hasta doktorundan çekinir, özellikle konu cinsellikse kimseyle bu konuyu açmaz. İnternet siteleri bu seviyede devreye girer ve insanlara yardımcı olur.

Eczanede Satılan Geciktirici Hap

Eczanede Satılan Geciktirici Hap

.

Leave a Reply


*