Mastürbasyon erken boşalma sebebi midir?

Mastürbasyon erken boşalma sebebi midir?

viga50000Erken boşalıyorum ne yapabilirim diye düşünen erkekler mastürbasyon konusunda dikkatli olmalıdır. Mastürbasyon alışkanlığı erken boşalmaya sebep olabilir. Otuz bir çekmek olarak da bilinen kendi kendine mastürbasyon yapmak ve tatmin etmek erken boşalmaya odaklanılan bir işlemdir.

Mastürbasyon erken boşalma tedavisinde kullanıldığı gibi erken boşalmanın da sebebi olmaktadır. Yani doğru mastürbasyon teknikleri ile erken boşalan erkekler tedavi olabilir. Mastürbasyon ile yakalanma hissi, zamanı çabuk kullanma, boşalmaya odaklanma ve en kısa zamanda zevk alabilme amaçlandığı için mastürbasyon erken boşalma alışkanlığı yapmaktadır. Sadece erken boşalma değil sertleşme sorunlarına da neden olabilecek bir durumdur.

Erken boşalıyorum tedavisi nedir?

Erken boşalma tedavisi için mastürbasyonu uzun tutmak ve kişinin istediği anda boşalabilmesi amaçlanmalıdır. Kegel egzersizi yani aşk kası egzersizleri yapılmalı. Mastürbasyon rahat rahat yapılmalı, yakalanma korkusuyla, aceleyle, bir an önce zevk almayı isteyecek şekilde kısa sürmemeli.

Erken boşalma tedavisi için cinsel terapi alınabilir, geçici çözüm yöntemi olarak geciktirici ilaç kullanımı uygulanabilir. Ortalama olarak birkaç ay içinde erken boşalma sorunu tedavi edilmektedir. Daha kısa süreler beklenmemeli, kişinin boşalma sorunundaki ciddiyete göre süre değişecektir.

Erken boşalma tedavi edilmediği durumda ilişkide kadının mutlu ve tatmin olması mümkün olmayacaktır. Kadının orgazm olması için uzun süre ön sevişme ve ön sevişmeden sonra minimum 8-10 dakika boşalmadan git gel mümkün olmalıdır. Bu sürenin sonunda ise erkek isteği doğrultusunda boşalmalıdır.

 

 

Leave a Reply


*